Moje první fotbalové utkání Bundesligy v roli fotografa mezi FC Bayern München vs. RB Leipzig. Utkání skončilo domácí výhrou 2:0. Vlastně jsem chtěl poznat rozdíl mezi Ligou Mistrů a jednou z nejlepších soutěží fotbalových lig, což bezpochyb německá Bundesliga je.

Stručné shrnutí:
3 hodiny před utkáním jsou oproti Lize Mistrů parkoviště plná (i když mám parkování pro novináře zdarma), o pozicích fotografů nemluvě, jedno poslední jsem s radostí obsadil, sice vedle větrných reklam, které se spouští jen po vstřelení branky, ale budiž, prý kompresory které do reklam vhání vzduch nejsou hlučné, a větrní panďuláci kteří se komíhají podle vháněného vzduchu při focení nepřekáží. Omyl, při zkoužce a než jsem dosednul na stoličku, jsem dostal 2x po hubě, což znamenalo odchod z pracně vyhledaného místa, radost fotbalistů po vstřelené brance přeci jen fotogenický je.
Další změnou je nástup fotbalistů na plochu. Při Lize Mistrů je zřejmě ceremonie předepsána a pokaždé je možnost vyfotit skupinovou fotografii fotbalistů, při utkání Bundesligy možnost odpadá. S překvapením zjišťuji, že na utkání německé Bundesligy přišlo 75tis. diváků, na Ligu Mistrů „pouhých“ 70tis. Možná hrají roli ceny vstupenek. Jo a co je důležité, kvalita jídla v tiskovém středisku se nemění, je stejně skvělá v obou případech soutěží. 

FCB_RG_Leipzig-1

FCB_RG_Leipzig-2   FCB_RG_Leipzig-3   FCB_RG_Leipzig-4   FCB_RG_Leipzig-12   FCB_RG_Leipzig-5   FCB_RG_Leipzig-6   FCB_RG_Leipzig-7   FCB_RG_Leipzig-8   FCB_RG_Leipzig-9   FCB_RG_Leipzig-10   FCB_RG_Leipzig-11   FCB_RG_Leipzig-14   FCB_RG_Leipzig-15   FCB_RG_Leipzig-16   FCB_RG_Leipzig-17   FCB_RG_Leipzig-18   FCB_RG_Leipzig-19   FCB_RG_Leipzig-20   FCB_RG_Leipzig-21   FCB_RG_Leipzig-22   FCB_RG_Leipzig-23   FCB_RG_Leipzig-13   FCB_RG_Leipzig-24   FCB_RG_Leipzig-25   FCB_RG_Leipzig-26   FCB_RG_Leipzig-27   FCB_RG_Leipzig-28   FCB_RG_Leipzig-29